پنج عاملی که حیوان شما را در معرض کک و کنه قرار میدهد

🕷کک و کنه ممکن است در محیط اطراف ما پیدا شود و به اسانی خودش را به سگ و یا گربه شما برای تهیه یک وعده غذایی خون یا یک عمر بچسباند. با وجود این یک سری عواملی وجود دارند که حیوان شما را بیشتر در معرض خطر برای آلودگی با این انگل ها قرار می¬دهند. در اینجا بعضی از عوامل زمینه سازایجاد آلودگی با کک و کنه و چگونگی مبارزه با این انگلها 👻مطرح می شود:

1.محلی که شما زندگی میکنید. 🏡
حیوانات خانگی که در نواحی گرم و مرطوب 🏝زندگی می¬کنند در خطر بیشتری برای ابتلا و مواجهه قرار دارند. چون کک ها و کنه ها در این گونه محیط ها بهتر رشد و تکثیر می¬کنند. با این وجود حتی اگر در یک ناحیه خشک و یا سردسیر⛷ زندگی میکنید لزوما به این معنی نیست که شما همواره از دست این انگل ها در امان هستید. کک ها و کنه ها در هر ۵۰ ایالت امریکا و در هر قاره حتی در قطب شمال زندگی می کنند جایی که Glaciopsyllus Antarcticus (نوعی کک) و Ixodes Uria (نوعی کنه) زندگی و از پرندگان تغذیه میکنند.

2. فصل سال 🌧⛅️☀️
بسیاری از مردم عقیده دارند که کک ها وکنه ها فقط مشکل تابستان و بهار می¬باشند اما حقیقت این است که آنها میتوانند در کل سال حتی در زمستان نیز مزاحم حیوانات خانگی شما باشند. اکثر کک ها وکنه ها ترجیح می¬دهند در آب و هوای گرمتر زندگی کنند اما این موجودات در هوای سرد هم میتوانند بقا پیدا کنند. این بقا ممکن است با زندگی انگلی روی حیوانات وحشی یا پنهان شدن دردرزهای تختخواب، انبارعلوفه و یا سایه بان ها صورت پذیرد.

3. مهمان های خوانده و یا ناخوانده در حیاط شما
آیا حیواناتی مانند راکون، موش، سگ و گربه 🐭🐱🐶🐰🐨🐿در همسایگی شما زندگی می کنند؟ این حیوانات ناقلین معمول کک و کنه ها هستند و به راحتی خانه، حیاط یا حیوان خانگی شما را آلوده میکنند به علاوه دوستان یا اقوامی👬 که حیوانات خانگی خود را به همراه می آورند، در صورتی که به این انگل ها مبتلا باشند، میتوانند ناخواسته خانه و یا حیوان شما را آلوده سازند.

4. طریقه زندگی
هر زمان که حیوان خانگی شما به بیرون قدم بگذارد حتی برای یک گردش کوتاه اطراف خیابان، بازی در پارک محله یا سفری کوتاه برای رفتن به آرایشگاه یا گردش با ماشین … در معرض ابتلا به کک و کنه می باشد.

5. عدم کنترل مناسب کک و کنه ها 💊💉
اگر حیوان خانگی شما در حال حاضر تحت پیشگیری از کک و کنه نباشد یا اگر شما فراموش میکنید و یا عمدا تصمیم می گیرید برای انها در طول سال مقدار معینی داروی ضدانگل خارجی فراهم اورید، شما ناخواسته خطر اینکه حیوان خانگیتان به کک یا کنه مبتلا شود را افزایش می دهید. کک ها و کنه ها موجودات مرموز و موزی هستند و انها راه ورود به خانه شما را می دانند.