هنگام غذا خوردن چه خوراکی هایی را می توانیم با گربه ها شریک شویم؟

بیشتر رژیم غذایی بچه گربه ی شما باید مواد طبیعی که برای گربه هست را داشته باشد .اما شما میتوانید گاهی اوقات از غذای میز ناهار خوری خود به او بدهید .شما باید بدانید که چطور میتوانید اسنکی که با مواد طبیعی درست شده باشد و گربه دوست داشته باشد را برایش انتخاب کنید و یا درست کنید.

گوشت🍗🍖

گربه حیوان گوشت خوار است و برای کارکرد مناسب قلب، بینایی خوب و سلامت دستگاه گوارش و تولید مثلی احتیاج به پروتئین گوشت دارد..گوشت پخته شده گوساله، مرغ، بوقلمون موادی هستند که میتوان به انها داد.گوشت خام سبب بیمار شدن گربه شما میشود.

غلات سبوس دار

مقدار پروتئین جو نسبت به کالری آن زیاد است و تهیه کردن ان هم ساده است .بسیاری از گربه ها به ذرت و سوپی که با ارد ذرت 🌽پخته شده است علاقه دارند شما میتوانید از برنج قهوه ای به مقدار کم یا از انواع مختلف گندم نیز استفاده نمایید اما نیاز است که با هم مخلوط شوند .گربه ها علاقه زیادی به غلات کوچکتر مانند ارزن دارند .مطمئن شوید که غذایی که درست میکنید خوب پخته شوند تا غلات آن برای گربه قابل هضم شود.

ماهی🍤🐟

🐟 سرشار از اسید چرب امگا ۳ است و میتواند به سلامت چشم، پوست و موی گربه ی شما کمک کند .کنسرو و یا ماهی پخته شده خوب است اما همیشه از دادن ماهی به صورت خام پرهیز کنید. تن ماهی که برای مصارف انسانی است به دلیل افزودنی های موجود درآن به هیچ وجه برای مصرف گربه توصیه نمی شود.

تخم مرغ🍳🍳🍳🍳

تخم مرغ برای گربه ی شما منبع سرشاری از پروتئین ست .اما مطمئن شوید که به صورت پخته مصرف کنند .تخم مرغ خام میتواند برای گربه ی شما مضر باشد.

سبزیجات

الزاما همه ی گربه ها سبزیجات را نمی پسندند و به مقدار کمتری به میوه ها علاقه دارند. (گربه ها مزه شیرینی را حس نمیکنند ).اما اینها منبع سرشاری از ویتامین ها هستند و با فیبر و ابی که ذخیره دارند به بهبود سلامت سیستم گوارش کمک میکنند .میتوانید موادی مانند پوره سیب زمینی، سبزیجات مانند کلم بروکلی و یا صیفی جاتی مثل خیار تازه را امتحان کنید .

پنیر🧀

🧀 سرشار از پروتئین است و میتواند در مقادیر کم برای گربه ی شما مفید باشد .اما پروتئین مفید قابل هضم در پنیر نسبت به گوشت و تخم مرغ و ماهی کمتر است .در بیشتر اوقات شکم گربه هارو نمیشه روزانه با گوشت سیرنمود!! به همین دلیل خیلی راحت بروید سراغ ظرف شیر گربه و…